piątek, 17 grudnia 2010

Dbanie o serce każdego dnia

Dużo mówi się ostatnio o wpływie cholesterolu na nasze serce. Dowiedz się jak zadbać o jego prawidłowy poziom. Zmień swoją dietę i sięgnij po zdrowe tłuszcze.

Cholesterol jest niezbędny dla naszego organizmu. Szkodzi nam jego nadmiar. Odkłada w ściankach naczyń krwionośnych,powodując m.in miażdżycę. Poziom cholesterolu zależy w dużej mierze od ilości i jakości tłuszczu w twojej diecie. Wybieraj ten pochodzenia roślinnego a ogranicz tłuszcze nasycone zawarte w mięsie,wędlinach,smalcu,maśle czy pełnotłustych produktach mlecznych. Unikaj też kwasów tłuszczowych typu trans. Ich zródłem są wyroby cukiernicze i żywność typu fast food. Jedz więcej warzyw,owoców i nie zapominaj o rybach,zwłaszcza morskich. Są bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3. Do smarowania pieczywa stosuj produkty wytwarzane na bazie oleju słonecznikowego i lnianego.
Ruch i relaks
Pamiętaj stres i brak ruchu podnoszą poziom cholesterolu. Ćwicz najlepiej trzy razy w tygodniu po pół godziny. Nie musisz biegać na siłownię,często wystarczy spacer czy zabawa z dzieckiem na świeżym powietrzu. Stresu nie da się uniknąć,ale możesz zadbać o swój wypoczynek. Każdego dnia znajdz chwilę by się wyciszyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz