piątek, 17 grudnia 2010

Jak zrobić mocny peeling

Peelingi są podstawą nowoczesnej pielęgnacji skóry.Dzięki nim cera jest pełna blasku,ma świeży koloryt,wolniej się starzeje.Alternatywą dla peelingów profesjonalnych są peelingi domowe.Nie mają tak silnego działania,ale regularnie wykonywane dają bardzo dobre efekty.
Rodzaje peelingów:
Krem albo żel- pojedynczy kosmetyk do stosowania na co dzień jako regularna pielęgnacja lub jako kuracja.Zwykle zawiera kwas glikolowy lub salicylowy.Zazwyczaj wskazane jeststosowanie pod krem pielęgnacyjny
Zestaw do domowej mikrodermabrazji- naśladuje mechanizm działania zabiegu mikrodermabrazji jest w nim kosmetyk do mechanicznego złuszczania skóry z mikrokryształkami .tlenku glinu i krem do pielęgnacji po mikrodermabrazji.
Zestaw do domowego peelingu chemicznego- jego działanie opiera się na kwasach o niezbyt wysokim stężeniu.Oprócz preparatu zawierającego kwas w skład zestawu wchodzi zwykle kosmetyk oczyszczający skórę i krem łagodzący podrażnienia.
Korzyści z regularnych peelingów:
1. Cera jest promienna.Obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka słabo odbijają światło.Po ich złuszczeniu odsłaniają się komórki młodsze,lepiej do siebie przylegające.To sprawia że cera odzyskuje blask.
2. Wyglądasz młodziej. Regularne złuszczanie przyspiesza odnowę komórkową naskórka i daje sygnał głębszym warstwom skóry do wzmożenia produkcji koleganu i elastyny.
3. Drobne przebarwienia stają się mniej widoczne. Jeśli zależy ci na tym efekcie,zwróć uwagę czy wybrany przez ciebie peeling zawiera substancję rozjaśniającą np. wit.C,kwas fitowy,kwas azelainowy.
4. Idealnie wygładzona skóra. Staje się ona bardziej miękka w dotyku i elastyczna.Poprzez stymulacje odnowy komórkowej zaczyna znacznie lepiej funkcjonować,jest też lepiej nawodniona.Dodatkowy plus to spłycenie zmarszczek i świeżych blizn.
5. Superoczyszczona cera. Nie tylko z brudu i kurzu,ale także z obumarłych komórek jest to też skuteczny sposób przeciwdziałania zatykaniu się porów i powstawaniu nieestetycznie wyglądających zaskórników.Dlatego peelingi są szczególnie polecane dla skóry tłustej,łojotokowej czy z trądzikiem zaskórnikowym.
6. Podtrzymanie efektu profesjonalnych zabiegów. Domowe peelingi ze względu na ich powszechną dostępność są zdecydowanie słabsze niż te wykonane pod okiem lekarza dermatologa,ale świetnie przedłużają efekt działania zabiegów wykonywanych w gabinecie.
7. Większa skuteczność działania kosmetyków.Po peelingu wszystkie ich aktywne składniki wnikają w skórę głębiej a także w większej ilości.Dzięki temu twój krem zaczyna działać o wiele bardziej efektywnie.

Kremy i żele złuszczające
Zestawy do peelingów
 
Dobierz peeling do rodzaju skóry:
Jeśli twoja skóra jest sucha wybieraj peelingi chemiczne,zwłaszcza te zawierające alfahydroksykwasy.Dzięki peelingom skóra sucha staje się bardziej podatna na działanie kremów nawilżających.Dlatego nie tylko zyskuje blask ale także zwiększa się jej poziom nawodnienia.
W przypadku cery tłustej i mieszanej regularne wykonywanie peelingów jest bardzo wskazane-zdecydowanie poprawi wygląd twojej skóry. Masz duży wybór.Możesz skorzystać zarówno z mikrodermabrazji jak i peelingów chemicznych,jeśli zdecydujesz się na kosmetyki zawierające kwasy,najlepiej wybieraj te z kwasem glikolowym.Dzięki niemu zmniejszą się zaskórniki a rozszerzone pory staną się mniej widoczne.
Wrazliwcom odradzam peelingi mechaniczne ponieważ poprzez właściwości ścierne preparatów mogą dodatkowo podrażniać skórę.Wybieraj peelingi chemiczne z niskim stężeniem kwasów.
Masz skórę łojotokową z łagodnym trądzikiem zaskórnikowym? Stosuj peelingi z betahydroksykwasem np. z kwasem salicylowym.Są nieco silniejsze niż te z AHA więc zadziałają szybciej i skuteczniej.
Jeśli masz aktywne zmiany na skórze jak trądzik różowaty,łojotokowe zapalenie skóry,atopia,zrezygnuj z wykonywania peelingów w domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz