poniedziałek, 27 grudnia 2010

Kąpiele wzmacniające skórę

Dodaj do wody sól morską lub olejek i zanurz się w niej na 15 minut. Twoja skóra będzie odżywiona a ty przyjemnie się zrelaksujesz.
Rozluzniająco i odżywczo działa kąpiel w wodzie o temp. 30-37 st.C. Taki zabieg powinien trwać nie dłużej niż kwadrans radzą dermatolodzy.Dłuższe moczenie się w wodzie może wysuszyć skórę która i tak jest narażona na utratę wilgoci w sezonie ogrzewania pomieszczeń kaloryferami.Jeśli nie potrafisz zrezygnować z bardzo ciepłej kąpieli o temp. 38-42 st.C skróć ją do 5-10 minut. Jednak gdy skóra jest sucha lub naczynkowa zrezygnuj z tej przyjemności. Sól ujędrnia ciało. Najlepiej działa sól morska,kuchenna oraz tzw.lecznicza. Zawierają one ,akro- i mikroelementy,m.in. magnez,potas,fosfor,żelazo,mangan,miedz,chrom. Substancje poprawiają ukrwienie dzięki czemu przyspieszają dotlenienie i odżywienie komórek naskórka. Sole wygładzają też drobne krostki a dodatek aromatu np. wanilii czy róży działa kojąco i odpręża. Wsyp do wanny 3-4 garście soli,wlej gorącą wodę i zamieszaj tak by kryształki rozpuściły się.Dolej chłodniejszej wody. Warto mieć termometr kąpielowy który ułatwi sprawdzenie temperatury wody.Na koniec spłucz ciało prysznicem i wklep nawilżający balsam.
Olejki silnie nawilżają. Preparaty przeznaczone do kąpieli zawierają naturalne oleje roślinne m.in słonecznikowy,sojowy i z awokado. Wzmacniają one warstwę lipidową naskórka,zapobiegają utracie wilgoci z głębszych warstw skóry oraz wygładzają ją. Kosmetyki są wzbogacone wyciągami kwiatowymi np kwiatu kolosu czy pomarańczy co działa na mięśnie rozkurczająco.Najpierw umyj ciało pod prysznicem,potem wlej 2 nakrętki olejku do wanny z ciepłą wodą i zanurz się w niej.Możesz też użyć olejku do masażu.Zwilż nim dłonie i dokładnie wymasuj ciało okrężnymi ruchami od dołu do góry.Potem wez kąpiel wlewając do wody nakrętkę kosmetyku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz