piątek, 17 grudnia 2010

Zdrowe jedzenie,które sprawia ,że tyjesz

Sushi
Tak,to prawda, że warzywa i wodorosty mają niewiele jesz je z kalorycznym ryżem.Tak jak w sushi.Poza tym niektóre jego rodzaje(np. futomaki i uromaki) mają w środku serek philadelphia albo majonez,a niektóre owoce morza są smażone w głębokim tłuszczu.Efekt? Standardowa roladka sushi może mieć nawet 500 kalorii.W dodatku maczasz je zwykle w sosie sojowym,który zawiera mnóstwo sodu.I choć nie przyczynia się on bezpośrednio do tycia,to sprawia że organizm zatrzymuje wodę i masz wrażenie że twoje dżinsy zrobiły się ciaśniejsze.
Suszone owoce
Porównajmy filiżankę suszonych i filiżankę świeżych owoców.I te, i te są pyszne.Jednak suszone mają 5-8 razy więcej kalorii,ponieważ zostały pozbawione wody i są bardziej zbite.Np. filiżanka winogron ma 60 kalorii,a tyle samo rodzynek ma ich już 460.Inna sprawa że wielu producentów przy suszeniu dodaje do owoców cukier.Za jego sprawą owoce mają co prawda wyrazisty smak,jednak stają się najprawdziwszą bombą kaloryczną.
Półtłuste mleko
Dodajesz go do kawy tak mało że uważasz to za zupełnie nieszkodliwy sposób dostarczenia organizmowi wapnia(zwłaszcza w porównaniu ze śmietanką)? Masz rację.Jednak dodaj tych kilka łyżeczek mleka na filiżankę dwa,trzy razy dziennie,a otrzymasz 200 lub więcej kalorii.Plus tyle samo tłuszczu,ile zawiera spory kawałek masła.
Kanapka w tortilli
Nieważne co włożysz do środka-przeciętny wrap to dość duży grzech.Jeśli go rozwiniesz,może okazać się,że ma nawet 25 centymetrów średnicy i może mieć nawet 300 kalorii.Ponieważ powierzchnia tortilli jest większa niż dwie kromki chleba,używasz znacznie więcej majonezu czy dressingu,niż gdybyś robiła sobie normalną kanapkę.
Herbatki w butelkach
Smak większości tych,które można kupić w polskich sklepach jest polepszany cukrem lub miodem.Efekt? Jedna butelka napoju może mieć aż 200 kalorii-tyle ile jest w butelce niedietetycznego gazowanego napoju.
Wafle ryżowe
Mówi się,że są dietetyczne bo nie zawierają tłuszczu i mają niewiele kalorii.To prawda.Ale też nie ma w nich ani błonnika ani protein-składników,które skutecznie rozprawiają się z uczuciem głodu.A to oznacza że zjedzenia dwóch czy trzech krążków nie zapcha twojego żołądka a jedynie dostarczy więcej kalorii i sprawi że będziesz miała ochotę zjeść konkretnego.Aha i ogranicz wafle z dodatkami,choć mogą bardziej satysfakcjonować podniebienie,nie satysfakcjonują żołądka i na dodatek są zródłem cukru i sodu.
Soki
Chcesz osiągnąć rekomendowaną dzienną dawkę owoców spożywając  je w płynnej postaci?O nie.To może sprawiać że nie mieścisz się w swoją ulubioną małą czarną.A litr soku pomarańczowego czy jabłkowego z kartonu zawiera ok 110 gramów węglowodanów-a to tyle co 10 kromek chleba.I większość z tego to cukier a dokładniej 24 łyżki cukru.
Dietetyczne dania z mikrofalówki
Nietłuste gotowe dania zawierają zwykle sporo sodu ponieważ producenci uznali że sól jest dobrym konserwantem.W efekcie jedzenie takich potraw powoduje że twój organizm zatrzymuje wodę zwłaszcza w rejonach ramion i nóg i czujesz się megaspuchnięta.
Sałatki
Nie ma nic lepszego dla ciebie i twojej talii niż warzywa.Jednak gdy komponując sałatkę dodasz do nich starty ser , kandyzowane orzechy ,grzanki czy dressing,danie staje się równie kaloryczne jak wypasiony talerz spaghetti.I dietetycy natychmiast ci wytkną że niewinnie brzmiące sosy vinaigrette,choć nie tuczą tak jak te na bazie śmietany,mogą mieć niemal tyle samo kalorii.
Na słodko
Słodziki mogą być nawet 600 razy słodsze niż cukier.Sprawiaj że przyzwyczajasz sie do słodkiego smaku i by zaspokoić łaknienie objadasz się tuczącymi deserami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz