piątek, 17 grudnia 2010

Makijaż doskonały

Większe oczy
Na początek sięgnij po eyeliner,ale nie czarny.Tak jak mała czarna wyszczupli talię,tak eyeliner zmniejszy oko.Zamiast tego użyj zieleni lub błękitu.To nie twoje kolory? Sięgnij po szary,ten pasuje każdemu.Białym,perłowym cieniem pokryj skórę przy wewnętrznych kącikach,twoje oczy natychmiast optycznie się powiększą.Teraz wykorzystaj swoją najlepszą przyjaciółkę-maskarę.Dobrze podkręcone rzęsy sięgną łuku brwiowego,przez co oko wyda się spektakularnie duże.
 
Usta jak poduszeczki
Bezbarwny balsam do ust z błyszczącymi drobinkami może zdziałać cuda.Zwłaszcza jeśli nałożysz go nie na same usta,ale tuż nad dzióbkiem górnej wargi.Odbijające się światło sprawi że twoje usta bajecznie się powiększą.Na same usta nałóż za to nawilżający błyszczyk,najlepiej z kwasem hialuronowym,który zwiąże wodę w skórze i spulchni wargi.Jeszcze lepszy patent? Wypróbuj pomadkę powiększającą usta.
 
 
Skóra bez skazy
Sięgnij po korektor z pędzlem ,który zatuszuje krostki i cienie pod oczami.Dlaczego z pędzlem? Przycięte w stożek włosie lepiej rozprowadzi kosmetyk w mikroskopijnych zagłębieniach skóry,niż zrobiłby to twój palec.Jeśli ukrywasz pryszcze,zwróć uwagę,by korektor zawierał antybakteryjny kwas salicylowy.Na koniec pokryj twarz pudrem.
 
Sexy policzki
Twoje kości policzkowe giną pod kołderką tłuszczyku? Możesz je wyrzezbić.Wez puder rozświetlający i brązer. Zrób "karpika" i muśnij brązerem dołki powstałe w policzkach.A teraz uśmiechnij się i przejedz rozświetlającym pudrem po jabłuszkach policzków aż do skroni.Kontrastujące odcienie wydobędą ich kształt.
 
Niższe czoło
Masz wysokie czoło? Sprytnie zakryj je grzywką.Jeśli jednak jesteś emocjonalnie związana z odkrywającą czoło fryzurą, brązer zawodowo zajmie się kamuflażem.Stworzy cień,który optycznie zmniejszy powierzchnię czoła.Za pomocą grubego pędzla lub gąbeczki nanieś puder wzdłuż linii włosów i zatocz kółka na skroniach.
 
 
Wąski nosek
Przygotuj zmasowany atak na swój kartoflowaty bądz orli nos.Na twarz nałóż podkład,a następnie o ton jaśniejszym korektorem zrób cienką smugę przez środek nosa.Boki nozdrzy pokryj o ton ciemniejszym od podkładu pudrem wygładzającym.Trzy odcienie ułożone jak warstwy sandwicza wyszczuplą nos w sekundę.

Wyraziste brwi
Jeśli masz nieregularne brwi o mało wyrazistym kolorze,wypróbuj kolorowy żel do brwi.Twój łuk brwiowy ma pewne ubytki w owłosieniu?Domaluj je kredką ale uwaga,jeśli te braki wynikają z powstałej wcześniej blizny,kredka nie zadziała.Skóra w tym miejscu jest gładsza,więc kredka nie ma punktu zaczepienia.W takim wypadku użyj wosku do brwi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz