piątek, 17 grudnia 2010

Piękne włosy na Sylwestra

Zima w pełni,na dworze mrozno i wietrznie,wszystko to nie pozostaje bez wpływu na nasze włosy. Aby wyglądały zdrowo i odzyskały utracony pod czapką blask,po każdym myciu włosów nakładaj na nie domowe maseczki.
Polecamy preparaty naturalne ,które z powodzeniem  możesz przygotować w swojej kuchni. Zaletą ich jest to,że są bardzo tanie i skuteczne,jednak aby zadziałały należy zrobić kilka zabiegów. Do zabawy sylwestrowej został miesiąc warto więc wykorzystać ten czas.
Maseczka na matowe włosy
Aby włosy matowe nabrały blasku,po umyciu należy nałożyć na nie pół szklanki miodu i udać się na krótki ,dwudziestominutowy relaks z maseczką na głowie.Potem wystarczy włosy dobrze spłukać.
Maseczka odżywcza z aloesem
Liście aloesu umyj i zmiksuj 1/2 szklanki ciepłej przygotowanej wody. Dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Uzyskaną masę wetrzyj w skórę głowy i w wilgotne włosy. Owiń głowę czepkiem i ręcznikiem po 20 - 30 minutach umyj włosy.Powtarzaj zabieg raz na tydzień.
Maseczka na włosy przesuszone
Przesuszonym włosom bardzo pomoże odżywka dostarczająca potasu i witamin.Rozgnieć banan i połącz go z łyżką miodu aby powstała masa o konsystencji kremu. Nanieś ją na lekko zmoczone ciepłą wodą włosy oraz skórę głowy. Załóż na głowę woreczek foliowy a na to ręcznik.Po 20 minutach spłucz maseczkę i umyj włosy szamponem. Już po kilku takich zabiegach twoje włosy staną się mniej suche i łatwiej będzie ci je rozczesać.
Wzmacniająca kuracja odżywcza
Wez 2 łyżeczki oczyszczonej nafty,łyżeczkę oleju rycynowego,sok wyciśnięty z cytryny oraz żółtko. wymieszaj i utrzyj składniki do uzyskania konsystencji majonezu. Wmasuj preparat w skórę głowy,owiń folią i ręcznikiem a po godzinie umyj włosy delikatnym szamponem.Kuracja powinna trwać co najmniej miesiąc,najlepiej stosować preparat codziennie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz